Biznes-desk.pl - portal nowoczesnego biznesu Zaloguj się do panelu managerskiegoDodaj obiekt szkoleniowy do bazyZałóż konto w portalu www.biznes-desk.pl

Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Porównywarki

Twój manager

login:

hasło:

» zarejestruj się
» przypomnienie hasła

Warto zobaczyć

» Podatki - artykuły

Jakie korzyści daje firmie darowizna na fundację? ( 2012-12-20) autor: Maciej H. Grabowski

Jakie korzyści daje firmie darowizna na fundację?Najbliższe dwa tygodnie to ostatni moment na przekazanie jeszcze w tym roku darowizny na rzecz wybranej fundacji. Wsparcie organizacji pożytku publicznego do 31 grudnia 2012 daje możliwość odliczenia kwoty darowizny od podstawy opodatkowania. Przynosi także szereg innych korzyści dla firm.Korzyść pierwsza: zmniejszenie podstawy opodatkowaniaZgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, firma może odliczyć od pod... (czytaj więcej)

Tusk: nie będzie podwyżki podatków w 2010 roku ( 2009-12-20) autor: koordynator portalu

Tusk: nie będzie podwyżki podatków w 2010 rokuJak ogólnie wiadomo, podwyżka podatków jest nieunikniona w najbliższym czasie. Wpływy do państwowej kasy są coraz niższe a dziura budżetowa rośnie. Natomiast premier Donald Tusk zapowiedział, że w 2010 roku nie będzie podniesienia stawek podatkowych. "Premier Donald Tusk zapowiedział, że w przyszłorocznym budżecie uda sie uniknąć podwyżki podatków. Według szefa rządu, wstępne założenia do budżetu na 2010 rok zakładają, że podatki zos... (czytaj więcej)

Od 2009 roku liniowy PIT będzie nieopłacalny ( 2009-01-04) autor: Źródło: Gazeta Prawna

Od początku 2009 roku zaczną obowiązywać dwie stawki podatku dochodowego od osób fizycznych - 18 i 32 proc. Zmianie nie ulegnie natomiast stawka liniowego PIT, która pozostanie na obecnym poziomie 19 proc. Korzystniejszy dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych, może być wybór rozliczeń na zasadach ogólnych niż liniowym PIT.Zobacz także: (czytaj więcej)

Od zleceń 18-proc. podatek zryczałtowany ( 2009-01-04) autor: Źródło: Gazeta Prawna

Od zleceń 18-proc. podatek zryczałtowanyOd 2009 roku, gdy miesięczny przychód od tego samego płatnika z umów zlecenia i o dzieło nie przekroczy 200 zł, zapłacimy 18-proc. podatek bez uwzględniania kosztów uzyskania przychodu. (czytaj więcej)

Zmiany w PIT korzystne, jednak nie dla wszystkich ( 2009-01-04) autor: Źródło: Gazeta Prawna

Od 2009 roku wprowadzono dwa progi podatkowe. Na obniżce skali podatkowej zyskają wszyscy. Niekorzystne rozwiązania przyjęto dla inwestorów.Zmiany w rozliczaniu PITZmiany w rozliczaniu PIT
(czytaj więcej)

Jak w 2009 roku rozliczać koszty ( 2009-01-04) autor: Źródło: Gazeta Prawna

Obniżony limit równowartości 4 tys. euro dla stawki 8,5 proc. ryczałtu i do 18 proc. pierwszy próg skali podatkowej sprawiają, że większości wynajmujących bardziej opłacać się będzie rozliczenie według skali.Najistotniejszy koszt, który umożliwia dużą elastyczność w ustalaniu podstawy opodatkowania, wiąże ... (czytaj więcej)

[1]

Polecamy najlepsze artykuły, artykuł firma, podatki, marketing, reklama, zarządzanie i prowadzenie przedsiębiorstwa

home   |   polityka prywatnosci   |   mapa strony   |  kontakt   
©Copyright www.biznes-desk.pl - wszystkie prawa zastrzeżone