Dla kogo podstawowy kurs EXCEL?

Dla kogo podstawowy kurs EXCEL?Znajomość obsługi pakietu MS Office jest często uznawana za niezbędną umiejętność, umożliwiającą podjęcie pracy. Wiele osób nie ma trudności z korzystaniem z programu Word czy PowerPoint, ale już Excel bywa wyzwaniem. Komu jego znajomość może się przydać i jakie przyniesie korzyści?

Szkolna wiedza to za mało

Excel to niezwykle rozbudowany program, który oferuje cały wachlarz możliwości. By móc w pełni korzystać z jego funkcji, należy zapoznać się z licznymi formułami, które znacznie ułatwią wykonywanie wszelkich zadań związanych m.in. z finansami albo analityką. Wiele osób miało zajęcia z Excela w szkole, jednak wiedza z nich wyniesiona często nie jest zbyt obszerna i nie wystarcza, by otrzymać wymarzoną pracę. Szkolenia Excel mogą okazać się niezwykle pomocne w zdobyciu niezbędnych kwalifikacji. Tylko od czego zacząć? Najlepiej zapisać się na kurs Excel dla początkujących, gdzie w przystępny sposób można dowiedzieć się o obsłudze najbardziej podstawowych funkcji tej aplikacji, które z łatwością da się wykorzystać w praktyce. To dobry sposób na rozpoczęcie swojej przygody z Excelem.

Program Excel w pracy i w domu

Każdy ośrodek szkoleniowy ma własną, unikalną ofertę, kierowaną do klientów. W zależności od zajęć, można się dowiedzieć m.in. jak prawidłowo przygotować raport finansowy, obliczyć wynagrodzenie dla osób zatrudnionych w firmie albo stworzyć tabelę lub wykres.

czytaj dalej

reklama

Tego rodzaju wiedza przyda się szczególnie jeśli pracownik operuje dużą ilością danych. Obsługa programu Excel poznawana podczas szkoleń jest zwykle nastawiona na pracę w biurze, nabyte umiejętności można jednak wykorzystać także na użytek prywatny, np. przy planowaniu domowego budżetu oraz przy obliczaniu wysokości oprocentowania kredytu bądź lokaty. Znajomość tej aplikacji przyda się, więc nie tylko na polu zawodowym.

Kurs Excel czy samodzielna nauka

Szkolenia Excel pozwalają lepiej zapoznać się z popularną aplikacją. Nie jest łatwo uczyć się obsługi programu z książek, poza tym pomoc prowadzącego zajęcia często okazuje się niezbędna. W każdej chwili można poprosić o pomoc i wytłumaczenie niezrozumiałych zagadnień, a wszelkie błędy są natychmiast korygowane. Właśnie dlatego kurs Excel cieszy się dużym zainteresowaniem. Dodatkowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z usług szkół oferujących szkolenia Excel jest możliwość uzyskania certyfikatu, stanowiącego dowód na to, że dana osoba zna obsługę programu na określonym poziomie. Taki dokument stanowi duży atut, ułatwiający znalezienie pracy.

Należy pamiętać, że kurs Excel będzie przydatny tylko jeśli zostanie odpowiednio dobrany. Powinien on być przede wszystkim dostosowany do umiejętności osoby zainteresowanej szkoleniem – na kursie od podstaw skorzystają najbardziej osoby o niewielkim doświadczeniu w pracy z tym programem. Po zajęciach będą już odpowiednio przygotowane do tego, by wykorzystać swą wiedzę na gruncie zawodowym.

Szczegółowe informacje dotyczące kursów z programu Excel można znaleźć na stronie http://itschool.pl/szkolenia/microsoft-office/excel/

Komentarze