Kadry i płace w dobrych rękach

Kadry i płace w dobrych rękachJeżeli nie są Państwo zadowoleni z dotychczasowej obsługi kadrowo-płacowej, warto zdecydować się na zmiany i powierzyć swój biznes firmie zajmującym się outsourcingiem kadr i plac. Zadba ona o to, by obsługa była wykonana jak najlepiej. Outsourcing jest coraz popularniejszy zarówno wśród dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm.

Po pierwsze kadry

Przepisy są skomplikowane. Dlatego z reguły przedsiębiorcy są zbyt zajęci, by je studiować. Zatrudnienie pracownika też nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo może on na przykład zachorować i wtedy nie ma go kto zastąpić. Firma prowadząca outsourcing kadr i płac zatrudnia wielu wykwalifikowanych specjalistów. Gdy jeden zachoruje lub pójdzie na urlop, drugi go zastąpi. Firmy dbają o to, by była zastępowalność, więc nie będziesz musiał się już martwić, że praca nie będzie wykonana.

Pracownik, który będzie prowadził nasze kadry zadba o to, by każdy dokument był sporządzony w prawidłowy sposób. Do jego zadań będzie należało także dopilnowanie wszelkich terminów związanych na przykład ze zgłaszaniem pracownika do ZUS i jego wygłoszeniem. Sporządzi także wszelkie dokumenty z tym związane, na przykład świadectwo pracy czy umowę o pracę. Możesz powierzyć firmie także prowadzenie akt osobowych oraz archiwizowanie dokumentów. Jest to dobre rozwiązanie, bo będą oni czuwać, by wszystko odbyło się we właściwy sposób.

Po drugie płace

Masz już dość kolejek pracowników do Twojego biura z powodu niewłaściwie naliczonej wypłaty? Przy firmie specjalizującej się w outsourcingu kadr i płac nie będziesz już miał takich problemów.

czytaj dalej

reklama

Specjaliści, którzy zajmują się naliczaniem płac są odpowiednio wyszkoleni i znają zmieniające się przepisy. Pracują także na specjalnych programach płacowych, które co jakiś czas mają wgrywane zmiany. Dzięki temu błędy są eliminowane.

Outsourcing kadr i płac obejmuje także sporządzanie deklaracji rozliczeniowych do ZUS. Jeżeli trzeba pracownik sporządzi też korekty, a także skontaktuje się z urzędem. Dzięki temu unikniemy stresu.
Zajmą się oni również sporządzeniem deklaracji do GUS i PFRON.
Zwolnienia lekarskie też zostaną prawidłowo naliczone. Dodatkowo program będzie pilnował, ile dni zasiłku przysługuje danemu pracownikowi. Zadba także o to, by podstawa była prawidłowo naliczona. Jest to bardzo ważne, bo uniknie się wszelkich korekt związanych z nieprawidłowościami.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac? Dlatego, że można zaoszczędzić sporo czasu. Jak wiadomo dla ludzi biznesu każda minuta jest na miarę złota i dlatego warto powierzyć usługi kadrowo-płacowe profesjonalistom!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC - outsourcing kadr i płac

Komentarze

Najpopularniejsze