Biznes-desk.pl - portal nowoczesnego biznesu Zaloguj się do panelu managerskiegoDodaj obiekt szkoleniowy do bazyZałóż konto w portalu www.biznes-desk.pl

Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Porównywarki

Twój manager

login:

hasło:

» zarejestruj się
» przypomnienie hasła

Warto zobaczyć

Internet bezprzewodowy - jak się podłączyć?

dodano: 2018-01-17

 wersja do druku poleć znajomemu

Internet bezprzewodowy - jak się podłączyć?Z internetu można obecnie bez problemu korzystać nie tylko przy wykorzystaniu kabla sieciowego. Istnieje również możliwość podłączenia się do sieci bezprzewodowej. Co należy zrobić by połączyć się z bezprzewodowym internetem za pomocą laptopa lub smartfona?

Internet bezprzewodowy w laptopie

Większość laptopów jest wyposażona w kartę sieciową, stąd też pozwalają one obecnie na bezproblemowe połączenie się z internetem bezprzewodowym. Z siecią Wi-Fi można się połączyć dwojako. Po pierwsze, wykorzystuje się do tego celu modem przenośny, umieszczany w porcie USB. Wówczas połączenie nawiązywane jest za pomocą specjalnej aplikacji. Po drugie, można również skorzystać z Centrum Sieci i udostępniania, które pozwala na wyszukanie wszystkich dostępnych sieci i połączenie się z routerem. Z listy wystarczy wówczas wybrać daną sieć i kliknąć przycisk „Połącz”

Internet bezprzewodowy w smartfonie

Operatorzy internetu (jak np. INEA) oferują również możliwość połączenia się z internetem za pomocą smartfona. Aby uzyskać dostęp do sieci, w pierwszej kolejności,  w ustawieniach sieciowych telefonu należy włączyć transmisję danych. Równie istotna jest konfiguracja operatora. W tym celu, w opcjach połączenia wpisuje się takie dane, jak: APN, nazwę użytkownika, hasło oraz numer dostępowy. Każdy usługodawca stosuje w tym zakresie różne oznaczenia i przed połączeniem się należy je dobrze sprawdzić.

czytaj dalej

reklama

W innym przypadku korzystanie z internetu bezprzewodowego nie będzie możliwe.

Poruszane tematy: internetmobilny

przeczytano: 197 razy

home   |   polityka prywatnosci   |   mapa strony   |  kontakt   
©Copyright www.biznes-desk.pl - wszystkie prawa zastrzeżone