Telefon służbowy ? na jaki model się zdecydować?

Telefon służbowy ? na jaki model się zdecydować?Telefon komórkowy to obecnie jedno z podstawowych narzędzi pracy, tuż obok firmowego laptopa. By jak najlepiej spełniał on swoją rolę, powinien posiadać określone parametry, dzięki którym będzie wydajny, trwały i funkcjonalny. Czym zatem powinien cechować się dobry telefon służbowy?

Pracodawcy nie zawsze przywiązują odpowiednią wagę do wyboru firmowych telefonów. Nierzadko wybierają najtańsze rozwiązania, które zwyczajnie nie sprawdzają się w praktyce. Tymczasem dobry biznesowy smartfon, jakim to mianem można z powodzeniem określić nowy Honor 8X z Euro, może stać się pełnoprawnym narzędziem pracy, zapewniającym szybkie, płynne i bezawaryjne działanie.

Szybki internet

Telefon służbowy powinien umożliwiać przede wszystkim sprawne korzystanie z internetu. Na szczęście w nowszych modelach smartfonów LTE to już podstawa, więc o szybkość połączenia z siecią raczej nie musimy się martwić. Ważną funkcją jest także możliwość udostępnienia internetu z sieci operatora do laptopa ? przydaje się ona przykładowo w podróży czy w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie komputer znajduje się poza zasięgiem Wi-Fi.

Wytrzymała bateria

Kolejny aspekt to wytrzymała bateria, dzięki której możliwe jest wielogodzinne korzystanie ze smartfona bez konieczności podłączania go do ładowania.

czytaj dalej

reklama

Trudno określić tu idealną pojemność baterii ? w końcu biznesowe telefony są używane z różną intensywnością. Jeśli jednak ma być on jednym z podstawowych narzędzi pracy, dobrze, by pojemność była jak największa.

Wyświetlacz

Istotnym parametrem jest również wyświetlacz, szczególnie jeśli zamierzamy robić dużo zdjęć smartfonem lub często przeglądamy różnego rodzaju dokumenty. W tym przypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na przekątną ekranu, ale też jego rozdzielczość. Telefon wyposażony w wyświetlacz odpowiedniej wielkości, o przekątnej nie mniejszej niż 5 cali, oraz dobrej rozdzielczości będzie komfortowy w użyciu i nie będzie zbyt szybko męczył oczu.

Procesor i pamięć RAM

Dobry telefon służbowy musi także zapewniać szybką i płynną pracę. W tym celu przed jego zakupem należy sprawdzić, jaki procesor i ile pamięci RAM posiada konkretny model. W przypadku pierwszego z wymienionych parametrów, doskonałym rozwiązaniem są procesory ośmiordzeniowe, dzięki czemu uruchomienie nawet kilku aplikacji jednocześnie nie wpłynie negatywnie na szybkość działania telefonu. Prędkość pracy systemu jest uzależniona również od pamięci RAM ? dobrze, by wynosiła ona co najmniej 2 GB.

Dostęp do niezbędnych aplikacji i pakietów biurowych

Ostatnia, choć też bardzo ważną cechą dobrego smartfona biznesowego, jest łatwy dostęp do niezbędnych aplikacji oraz pakietów biurowych, pozwalających na odczytywanie plików tekstowych czy PDF. Telefon służbowy powinien umożliwiać także synchronizację z firmową skrzynką pocztową, by nawet podczas dłuższej nieobecności w biurze nie ominął nas żaden ważny mail.

Komentarze