Kupno gotowej spółki na odległość - poradnik

Kupno gotowej spółki na odległość - poradnikZdecydowałeś się na zakup gotowej spółki, więc zapewne posiadasz wiedzę, która umożliwiła Ci wybranie tej formy prowadzenia działalności. Jednak czy istnieje możliwość kupna spółki na odległość? Tak! Dowiedz się jak wygląda zakup gotowej spółki na odległość w praktyce!

Krok pierwszy

Decydując się na zakup gotowej spółki, warto skorzystać z firmy, która oferuje sprzedaż takich spółek. Na rynku wiele jest ofert kupna gotowych spółek, ale tylko kupując od sprawdzonej firmy, mamy pewność, że transakcja będzie bezpieczna a wszystkie formalności przebiegną pomyślnie.

Krok drugi

Zgłaszając się do firmy sprzedającej spółki, powinniśmy być już zdecydowani na zakup konkretnego podmiotu. Można zapoznać się z portfolio firmy i wybrać interesujące nas rozwiązanie online. Jeśli jednak nie potrafimy zdecydować się na żadne z istniejących, warto poprosić o pomoc personel, który doradzi nam w wyborze konkretnej spółki.

Krok trzeci

Kiedy już spółka zostanie przez nas wybrana, firma zajmuje się kompletowaniem dokumentacji, która zostaje przesłana do nas pocztą elektroniczną. Należy wydrukować umowę i udać się z nią do wybranego przez nas notariusza aby w jego obecności złożyć podpis. Po podpisaniu umowy, należy ją odesłać do firmy w której nabywamy gotową spółkę, gdzie zostaną dokonane ostatnie czynności (m.

czytaj dalej

reklama

in podpisanie umowy przez zbywcę).

Krok czwarty

Po otrzymaniu przez nas przesyłki z umową kupna-sprzedaży oraz kompletem dokumentów na temat naszej spółki, stajemy się pełnoprawnym właścicielem spółki. Od tego momentu możemy prowadzić działalność, podpisywać umowy czy zatrudniać pracowników. W razie konieczności naniesienia zmian w celu personalizacji naszej spółki, czas ten nieco się wydłuży. Jednak warto wiedzieć, że możemy ją reprezentować na zewnątrz od momentu podpisania umowy.

Zakup gotowej spółki na odległość jest możliwy, a wszelkie procedury odbywają się zgodnie z prawem. Jeśli obie strony nie mogą spotkać się w jednym miejscu, to zakup na odległość wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Komentarze