Jak wyróżnić się na rynku? Możesz to zrobić poprzez oryginalne opakowania!

Jak wyróżnić się na rynku? Możesz to zrobić poprzez oryginalne opakowania!Wygląd opakowania wpływa w dużym stopniu na przebieg procesów sprzedażowych. Jak stworzyć oryginalne opakowania, które wyróżnią Twój biznes! Zapraszamy do lektury artykułu, by dowiedzieć się więcej na ten temat!

Opakowanie produktu to pierwsza linia kontaktu z klientem

W branży e-commerce pierwszym fizycznym kontaktem klienta z firmą jest opakowanie, w którym zostanie do niego doręczony zamówiony produkt. Specjaliści od marketingu podkreślają, że pierwsze wrażenie jest decydujące, jeśli chodzi dalszą współpracę, czyli kolejne zakupy. Idąc tym tropem, właściciele sklepów internetowych i dystrybutorzy prowadzący sprzedaż online powinni zadbać o należytą prezencję? opakowania produktowego.

Wygląd opakowania wpływa na przebieg procesów sprzedażowych

Marketing opakowań to działania reklamowe, których celem jest zwiększenie widoczności firmy, zbudowanie jej pozytywnego wizerunku oraz wzmocnienie więzi z konsumentem. Jak podaje jeden z uznanych producentów opakowań produktowych, firma Packhelp, wszystkie te cele możemy osiągnąć za pomocą zwykłego kartonowego pudełka. Sęk w tym, by było ono niezwykłe!

Na blogu e-arteria.pl możecie przeczytać o tym, że dobre pudełko charakteryzuje czytelność, odpowiednio dobrana kolorystyka i oryginalność.

czytaj dalej

reklama

Jak najbardziej się z tym zgadzamy! Dobrym przykładem jest firma Deerz. Producent grubych skandynawskich swetrów wysyła odzież w perfekcyjnie dopracowanych pod względem wizerunku firmy pudełkach.

Kartonowe opakowania Deerz są zaprojektowane w stylu minimalistycznym. Ich charakter podkreśla tektura Kraft, z której zostały stworzone. Na pudełkach nadrukowano (również minimalistyczne) logo firmy. Design pudełek, logotypu, a nawet metek na ubraniach Deerz nawiązuje do proekologicznej i pronaturalnej postawy firmy. Wisienkę na torcie stanowi hasło reklamowe ? ?Quality from nature?.

Kartonowe opakowania mogą być klapowe, fasonowe, mogą posiadać nietypowy kształt lub oryginalne mechanizmy otwierania się (np. wysuwane dno). Pudełka te świetnie sprawdzają się we wszystkich branżach. Niezależnie od tego, czy produkujesz kosmetyki, gadżety elektroniczne, biżuterię, odzież, czy tekstylia, warto się nimi zainteresować!

Komentarze