Nowoczesne Metody Kształcenia Szkolenie Otwarte

Kategoria: Szkolenia ›

Zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym:

NOWOCZESNE METODY KSZTAŁCENIA

Korzyści płynące z uczestnictwa w Szkoleniach Otwartych:
• Szkolenia prowadzone w formie 20% teorii, 80% praktyki
• Największy wybór tematyczny szkoleń otwartych w Trójmieście
• Wykwalifikowana kadra trenerska
• Imienne Certyfikaty Ukończenia Szkolenia
• Małe grupy szkoleniowe, pozwalające na indywidualną analizę każdego uczestnika
• Kompleksowy pakiet materiałów szkoleniowych

Narzędzia Szkoleniowe:
• Prezentacje multimedialne
• Analiza przypadków, case study
• Indywidualne doradztwo
• Gry symulacyjne
• Testy psychologiczne
• Dyskusje, Demonstracje
• Scenki
• Psychodrama


Organizator:

Logo PERSPECTA

PERSPECTA

Ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel. 58 746 38 41

strona o organizatorze »

Szczegóły:

Data: do negocjacji

Cena: 399 zł

Miejsce wydarzenia:

ul. Trzy Lipy 3

Gdańsk


Cel szkolenia

Celem szkolenia jest dostarczenie wachlarza narzędzi edukacyjnych, znacznie zwiększających skuteczność nauczania i bardzo urozmaicających proces nauki. Uczestnicy zapoznają się też z nowymi kierunkami w edukacji, znacznie odbiegającymi od standardowego podejścia do edukacji. Zapoznają się z nowymi modelami szkoły, takimi jak szkoła demokratyczna, „szkoła w chmurach” Sugaty Mitry, bazująca na samodzielnym zdobywaniu wiedzy przez grupy uczniów czy szkoła rozwijająca kreatywność wg idei Sir Kena Robinsona. Metody te chociaż w części można zastosować w pracy szkolnej, celem zwiększenia efektywności zdobywania wiedzy, zwiększenia satysfakcji uczniów i nauczycieli z procesu nauczania. Metody te pozwalają też na samodzielny wybór własnej drogi poznawczej przez każdego z uczniów i rozwijają w uczniach kreatywność. Na szkoleniu zostaną pokazane też narzędzia do rozwoju własnego i uczniów, takie jak narzędzia coachingowe.


Program szkolenia

KIERUNKI WSPÓŁCZESNEJ EDUKACJI
Jak i czego uczyć we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie, idea nowej szkoły (edukacja demokratyczna, "szkoła w chmurach" Sugaty Mitry, idea współczesnej szkoły wg Sir Kena Robinsona lidera w dziedzinie rozwoju kreatywności, innowacyjności i zasobów ludzkich.); kreatywność w edukacji, edukacja holistyczna; szkoły wg Sir Kena Robinsona; osiągnięcia współczesnej nauki - co one wnoszą do edukacji, współczesne podejście do człowieka i do świata.

NOWOCZESNE METODY KSZTAŁCENIA
Project oriented learninig, action learning. Praktyczne przykłady zastosowań tych metod w szkołach. Eksperyment z samodzielnym uczeniem się prof. Sugaty Mitry jako przykład wykorzystania metody projektu.
Elementy coachingu w pracy nauczyciela – metody coachingowe jako narzędzia pracy nad własnym rozwojem i rozwojem uczniów. Pytania „coachingowe” jako narzędzie do pobudzania samodzielnego myślenia i działania w uczniach oraz do budowania w nich odpowiedzialności za proces własnej edukacji.


Dodaj ofertę

Więcej informacji

Termin szkolenia: 16.11.2014
Koszt uczestnictwa: 399 PLN
W cenie: 1 dzień szkoleniowy (w godzinach 8-16), materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia, przerwy kawowe.Miejsce szkolenia:
PERSPECTA
Pomorskie Centrum Biznesu
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

Szkolenie skierowane jest zarówno do firm jak i osób prywatnych.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Aktualne promocje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na www.perspecta.pl w zakładce Szkolenia Otwarte.


Kontakt z nami:
PERSPECTA
Pomorskie Centrum Biznesu
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

tel.: 58 746-38-41
e-mail.: biuro@perspecta.pl
www.perspecta.pl