Savoir Vivre w Biznesie Szkolenie Otwarte

Kategoria: Szkolenia ›

Zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym:
SAVOIR VIVRE W BZINESIE


Korzyści płynące z uczestnictwa w Szkoleniach Otwartych:
• Szkolenia prowadzone w formie 20% teorii, 80% praktyki
• Największy wybór tematyczny szkoleń otwartych w Trójmieście
• Wykwalifikowana kadra trenerska
• Imienne Certyfikaty Ukończenia Szkolenia
• Małe grupy szkoleniowe, pozwalające na indywidualną analizę każdego uczestnika
• Kompleksowy pakiet materiałów szkoleniowych
Narzędzia Szkoleniowe:
• Prezentacje multimedialne
• Analiza przypadków, case study
• Indywidualne doradztwo
• Ćwiczenia
• Testy psychologiczne
• Dyskusje, Demonstracje
• Scenki
• Psychodrama


Organizator:

Logo PERSPECTA

PERSPECTA

Ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel. 58 746 38 41

strona o organizatorze »

Szczegóły:

Data: do negocjacji

Cena: 399 zł

Miejsce wydarzenia:

ul. Trzy Lipy 3

Gdańsk


Cel szkolenia

Podobnie jak znajomość podstawowych zasad savoir-vivre jest niezbędna, aby funkcjonować w codziennym życiu społecznym, jest też niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania w świecie biznesu. Przestrzeganie pewnych ogólnych, przyjętych przez większość społeczeństwa zasad wpływa na sposób postrzegania firmy przez otoczenie zewnętrzne. Bez wątpienia to właśnie etykieta jest symbolem profesjonalizmu firmy, dlatego też niezbędnym jest, by osoby reprezentujące przedsiębiorstwo opanowały elementarne reguły savoir-vivre.
Szkolenie skierowane jest do menadżerów, kierowników, handlowców czy osób, które prowadzę własną działalność i z tego względu uczestniczą w spotkaniach biznesowych, reprezentując firmę na zewnątrz.

Program szkolenia

Komunikacja werbalna
Pierwszy kontakt - powitania i pożegnania. Językowe zasady grzeczności w pracy i poza pracą. Tytułowanie - tytuły naukowe, służbowe oraz przechodzenie na „Ty”. Przedstawienie siebie oraz osób trzecich. Prowadzenie konwersacji, nawiązywanie rozmowy, tematy rozmowy. Pochwały i przyjmowanie komplementów.
Komunikacja niewerbalna
Mowa ciała – odpowiednia postawa, gesty. Kontakt wzrokowy i dystans. Powitanie - uścisk dłoni, wstawanie.
Profesjonalny strój i wygląd. Ubiór dostosowany do okazji. Fryzura, makijaż i biżuteria bizneswoman. Krawat, muszka, marynarka biznesmana. Savoir vivre przy stole – zamawianie i kolejność dań, nakrycie stołu (sztućce, naczynia, serwetki), spożywanie potraw. Obowiązki gospodarzy i zapraszanie gości. Układ stołu – odpowiednie rozsadzenie gości. Zachowanie przy stole. Dobór odpowiedniego menu. Zasady zachowania się w kawiarni, restauracji, na przyjęciu oraz w kinie i teatrze. Przemówienia i toasty. Płacenie rachunków oraz napiwki. Dobór alkoholu. Wizytówki - rodzaje, wygląd, wręczanie oraz znaczenie firmowych wizytówek.
Precedencja
Porządek pierwszeństwa – hierarchia służbowa a hierarchia towarzyska. Przepuszczanie w drzwiach, zachowanie w windzie, hierarchia miejsc podczas podróży samochodem – eleganckie wsiadanie i wysiadanie. Hierarchia miejsc przy stole.
Komunikacja elektroniczna i telefoniczna
Etykieta w Internecie. Poczta elektroniczna. Redagowanie wiadomości. Zasady korespondencji – korespondencja okolicznościowa. Pisanie listów. Zasady prowadzenia rozmów telefonicznych oraz rozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Dodaj ofertę

Więcej informacji

Termin szkolenia: 30.08.2014
Koszt uczestnictwa: 399 PLN
W cenie: 1 dzień szkoleniowy (w godzinach 8-14), materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia, przerwy kawowe.
Miejsce szkolenia:
PERSPECTA
Pomorskie Centrum Biznesu
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
Szkolenie skierowane jest zarówno do firm jak i osób prywatnych.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Aktualne promocje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na www.perspecta.pl w zakładce Szkolenia Otwarte
Kontakt z nami:
PERSPECTA
Pomorskie Centrum Biznesu
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel.: 58 746-38-41
e-mail.: biuro@perspecta.pl
www.perspecta.pl