Czym właściwie jest NLP i jak rozwija się w Polsce - rozmowa z Pawłem Mrozem

Czym właściwie jest NLP i jak rozwija się w Polsce - rozmowa z Pawłem Mrozem

Przeprowadziliśmy rozmowę z Pawłem Janem Mrozem, psychologiem, trenerem NLP, licencjonowanym bezpośrednio przez J. Grindera, twórcę NLP na temat programowania neurolingwistycznego.

Czym właściwie jest NLP?
Paweł Mróz: Jesteśmy otaczani przez wybitnych ludzi, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom kompetencji w różnych dziedzinach życia. NLP to nowoczesna psychologia. To metoda, która koncentruje się na dokonaniach osób wybitnych oraz geniuszy, aby za pomocą wypracowanych technik umieć kopiować ich dokonania i przekazywać je innym ludziom. W NLP robimy to za pomocą prostych do przyswojenia, praktycznych modeli i konkretnych strategii. Są to metody uniwersalne, mogą dotyczyć budowania relacji i związków, prowadzenia negocjacji, planowania i zarządzania czasem, efektywnej perswazji.

W jaki sposób programowanie neurolingwistyczne może pomóc w kierowaniu współczesną firmą?
PM: Do skutecznego kierowanie firmą, podobnie jak w każdym złożonym działaniu, potrzebny jest szereg strategii i umiejętności. Bazując na doświadczeniach osób, które odniosły sukces w biznesie, wiemy co jest efektywne, co działa. NLP konkretnie może ulepszyć komunikację w firmie, podnieść poziom motywacji, zbudować klarowną wizję działania, określić i wdrożyć dobrze działające strategie, pomóc pracownikom osiągać najlepsze stany do działania, zwiększyć % podejmowania właściwych decyzji.

czytaj dalej

reklama


Jakie są obecne trendy w szkoleniach NLP, jakie grupy społeczne korzystają z nich najczęściej?
PM: Coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że NLP dotyczy każdego z nas, zarówno managera zarządzającego małą grupą projektową, właściciela firmy, któremu podlega kilkadziesiąt albo kilkaset osób, sprzedawców, ale również sportowców czy aktorów. Wszyscy potrzebują inspiracji i narzędzi do ciągłego rozwoju swoich umiejętności komunikacyjnych, poszerzenia możliwości wyboru efektywnych strategii, sposobów na utrzymywanie koncentracji i stanu optymalnego dla działania.

Czy zaproszenie twórcy NLP, to ogromny sukces Polskiej Akademii NLP?  
PM: Oczywiście, to będzie pierwsza wizyta twórcy NLP w Polsce. Pełnym sukcesem nazwiemy to jednak w momencie, kiedy całe szkolenie, zarówno od strony organizacyjnej jak i edukacyjnej, spełni tak wysoki poziom jaki sobie założyliśmy. 

Czy w przyszłości planowe są kolejne spotkania z Johnem Grinderem w naszym kraju?
PM: Tak, w 2013 odbędzie się dwu lub trzyetapowy kurs licencyjny, który poprowadzę wspólnie z Johnem Grinderem i Carmen Bostic St Clair. Osoby, które przejdą przez cały cykl zostaną licencjonowanymi Coachami NLP, polecanymi przez twórców NLP jako rzetelni, efektywni i sprawdzeni w swojej pracy.

Komentarze