Czy na stronach internetowych na prawde można zarobić?

Czy na stronach internetowych na prawde można zarobić?Wiele ludzi uważa, że prowadzenie bloga lub strony tematycznej to zajęcie czysto charytatywne. Myślą, że na stronach internetowych zarobić mogą jedynie największe, dobrze znane marki i serwisy internetowe. Polski rynek reklamy online jest wart już 2 miliardy złotych - reklamodawcy szukają wartościowych witryn w zamieszczenia swoich banerów reklamowych, płatnych artykułów lub linków sponsorowanych.

Zarabiać może każdy

Musimy zmienić swój pogląd na biznes w internecie. Wiele interesujących pomysłów "pali" już w głowach samych twórców. Podczas szkoleń, kursanci mówią mi: "Założyłbym ciekawą stronę, ale jest już podobny serwis", "Miałem fajny pomysł, ale okazało się, że coś takiego już istnieje". Zobaczcie na przykładach nk->facebook, groupon->gruper->citeam->wrodeal, allegro->swistak.pl, tablica.pl->gumtree->sprzedajemy.pl - wymieniać mozna w nieskączoność. Grupy podobne, natomiast każda z firm zarabia. Dlaczego tak jest? Większość interesujących treści szukamy poprzez przeglądarkę Google, to właśnie lista wyników wyszukiwania determinuje nas do otwarcia konkretnej strony. Google bardzo lubi wartościowe teksty.

Sposobów zarabiania na własnych treściach jest kilka:

Sprzedaż linków tekstowych:

Jednym z najlepszych sposobem na uzyskanie pieniędzy z własnej strony internetowej jest umieszczenie linków pozycjonujących do innych stron. Taki system jest najbardziej efektywny i dochodowy dla wydawcy strony internetowej, ponieważ zyski ustalane są za emisję linku a nie za ilość kliknięć.

Polecane przez nas systemy, w których warto się zarejestrować to:
  1. Prolink / zysk za sprzedane linki
  2. Linkolo.pl / zysk za sprzedane linki
  3. SeoPilot / stały miesięczny zysk

Emisja banerów CPM

Drugim, lecz nadal korzystnym systemem dla wydawcy jest emisja banerów i płatność za 1000 odsłon.

Obecnie jedynym polecenia polskim systemem jest:
  1. CPM24.pl / zysk za 1000 odsłon w zależności od wymiarów banera

Programy afiliacyjne (sprzedaż banerów)

Tutaj jest kilka możliwości rozliczeń za reklamę:
  • CPC - płatność za kliknięcie
  • CPM - płatność za 1000 odsłon
  • CPL - płatność za wypełnienie formularza
  • CPS - płatność za sprzedaż
Najbardziej popularne w Polsce programy Afiliacyjne to:

Publikacja tekstów sponsorowanych

  1. NextContent
  2. WhitePress

Komentarze