Rejestracja spółki z o.o.

Rejestracja spółki z o.o.Rejestracja spółki z o.o to wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć nowi przedsiębiorcy, którzy właśnie tą formę działalności wybrali.

Rejestracja spółki w każdym przypadku jest, nazwijmy to, trudna. Jeśli jednak podjąłeś się zadania, którym jest założenie własnej spółki, to automatycznie czeka Cię jej rejestracja. Nie jest to łatwe zadanie, ale spokojnie, dasz radę przez to przebrnąć. Postaram się ogólnie Ci przybliżyć kwestie, z którymi będziesz musiał się zmierzyć w procesie, którym jest „rejestracja spółki z o.o.”. 

Na samym początku musisz sporządzić umowę spółki w formie aktu notarialnego. Umowa musi zawierać informacje takie jak:

  • nazwa spółki,
  • siedziba spółki,
  • podmiot działalności gospodarczej,
  • wysokość kapitału zakładowego,
  • liczba i wartość udziałów.

Następnie rejestracja spółki z o.o. musi dokonać się w Sądzie Rejonowym, gdzie zostanie ona wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, czyli tzw. KRS. Do składanego w sądzie wniosku musisz dołączyć zawartą umowę Twojej spółki oraz oświadczenie od wszystkich członków zarządu, o tym, że wkłady na pokrycie kapitału zakładowego zastały w całości wniesione przez wszystkich wspólników. Na koniec, aby Twoja spółka w pełni została zarejestrowana musisz otworzyć „firmowy” rachunek bankowy, do którego założenia wymagane jest posiadanie numeru REGON, czyli dziewięciocyfrowy numer w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej.

czytaj dalej

reklama

Dodatkowo, jeśli podjąłeś decyzję o tym, że będziesz podatnikiem, musisz złożyć wniosek o rejestrację jako podatnika VAT zanim zaczniesz dostarczać towary lub świadczyć usługi. Następnie ważnym obowiązkiem, który Cię obejmuje, jest zgłoszenie wybranej przez Ciebie formy opodatkowania, wyboru biura rachunkowego lub rezygnacji ze zwolnienia w płaceniu podatku VAT na druku VAT-R. 

Jak widać wszystko to można ująć w kilku linijkach. Jednak realizacja tego trwa długo... Bieganie i uzupełnianie tych wszystkich papierów, wniosków i formularzy jest czasochłonne i bardzo męczące. To mogę Ci już teraz napisać. Jeśli chcesz założyć własną firmę, to musisz byś świadomy tego, że czeka Cię bardzo trudne zadanie do zrealizowania, ale również mogę Ci zagwarantować, że warto, bo nagroda, która czeka na Ciebie na końcu jest naprawdę w pełni zadowalająca.    

Podjąłeś wyzwanie i to jest powód, dlaczego możesz być z siebie dumny. Jego realizacja będzie ciężka, o tym Ci już wspominałam. Ja to ujęłam w wielkim skrócie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, będziesz chciał pogłębić swoją wiedzę w temacie „rejestracja spółki z o.o.”, mając na celu dokonanie tego. Będę trzymała kciuki. Twoja firma nie tylko Tobie pomoże rozwinąć skrzydła, ale także krajowej gospodarce. Obecnie nowe firmy powstają w zawrotnym tempie. Nie zawsze jednak, ich założycielom uda się je utrzymać na poziomie przynoszącym zyski, lecz coraz bardziej wzrasta poziom strat. Tak nie będzie w Twoim przypadku. Mam nadzieję, że Twój biznes będzie przemyślany od początku do końca. Od A do Z. Nie będzie żadnych niejasności, a wszystko będzie dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoją firmę! Powodzenia!

Spółka z o.o. na sprzedaż
Spółka z o.o. na sprzedaż umożliwia rozpoczęcie prowadzenia swojej spółki już w ciągu 24-48 godzin. Oferowane spółki są bez historii, ponieważ nigdy nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej.

Komentarze