Konkurencja na rynkach finansowych

Konkurencja na rynkach finansowych

Obecnie rynki finansowe przeżywają spore problemy wynikające przede wszystkim z następstw kryzysu finansowego. Niestety, istnieje wiele banków, które, pomimo swojej uprzywilejowanej pozycji rynkowej, absolutnie nie wytrzymały recesji i dzisiaj nie istnieją lub są cieniem tego, co znaczyły kiedyś. Oznacza to, że razem z nimi spore problemy ma wielu klientów. Ci natomiast, którzy w przyszłości dopiero będą ubiegać się o karty kredytowe, kredyty hipoteczne czy jakiekolwiek inne usługi bankowe, muszą liczyć się nie tylko ze znacznie wyższym oprocentowaniem pożyczek, ale także częstszymi odmowami. Banki nie są już dzisiaj gotowe do tak odważnego kredytowania obywateli. Wyciągnęły bowiem nauczkę z niedawnej zapaści gospodarczej i wiedzą, że jeśli nagle kilka procent klientów zacznie opóźniać swoje raty, firma sama straci płynność finansową i będzie musiała słono za to płacić. Dlatego aktualnie coraz większą pozycję na rynku zdobywają firmy finansowe niebędące jednocześnie bankami, które tak, jak Vivus.pl oferują potrzebującym klientom niemal natychmiastową pożyczkę.

Weryfikacja w takich firmach jest błyskawiczna. Do sprawdzenia wiarygodności osoby w dzisiejszych warunkach wystarczy jej pesel i numer dowodu osobistego. Jeśli po weryfikacji okazuje się, że klient nie jest poważnie zadłużony, nie ciążą na nim wyroki sądowe nakazujące egzekucję komorniczą, wydaje się pozytywną decyzję.

czytaj dalej

reklama

Jest to znacznie szybszy proces niż w tradycyjnych bankach, które prawie zawsze zmuszone są do sprawdzania całej historii kredytowej swojego klienta. Jeśli ten miał niepewną sytuację lub problemy ze spłatą rat nawet dziesięć lat temu, także teraz może mieć problem z otrzymaniem pożyczki.

Firmy pokroju Vivus.pl absolutnie nie są zobligowane regulacjami prawnymi do tego, aby aż tak sprawdzać swoich klientów. W efekcie wnioskujący o pożyczkę nie musi stresować się tysiącem pytań o jej cel czy miejsce swojego zatrudnienia. Niekiedy wystarczą dwie minuty na stronie www, aby stać się szczęśliwym posiadaczem wnioskowanej kwoty i rozwiązać tym samym swojej finansowe dylematy.

Komentarze