Najlepsze lokaty bankowe w kwietniu 2015

Najlepsze lokaty bankowe w kwietniu 2015

Jak do tej pory, Polacy nie zniechęcili się do zakładania lokat bankowych, pomimo niskiego oprocentowania depozytów terminowych. W początkowym okresie 2015 roku widać nawet wzmożone zainteresowanie tym sposobem oszczędzania. Wszystko za sprawą deflacji odnotowywanej w Polsce od jesieni zeszłego roku.

Oszczędzając na lokatach możemy realnie więcej zyskać niż przy wysokim oprocentowaniu, jakie było dostępne jeszcze dwa lata temu. Ponadto nie ma za dużego wyboru, jeśli chodzi o bezpieczne produkty finansowe, a na giełdzie po częściowym demontażu OFE wciąż panuje marazm. Z tego powody większość z nas wciąż decyduje się oszczędzać na lokatach. Sprawdźmy zatem jakie banki oferują najlepsze lokaty internetowe.

Obecnie najlepszą ofertą dostępną na rynku jest lokata Noble Bank. Jej oprocentowanie wynosi 6% w skali roku. Lokata jest zakładana na okres 3 miesięcy. Dodatkowo każdy klient dostaje możliwość skorzystania z planu inwestycyjnego. W promocji można również wylosować iPhone’a 6.

Jedną z lepszych lokat na rynku jest oferta Idea Banku. Lokatę Happy można założyć na 3 miesiące. Oprocentowanie tego depozytu wynosi 4,0% w skali roku. Dużą zaletą jest możliwość otworzenia depozytu bez dodatkowych wymagań, takich jak konieczność założenia rachunku osobistego.

czytaj dalej

reklama

Minimalna kwota jaką można zdeponować na tej lokacie wynosi 1000 zł. Lokata jest możliwa do założenia przez Internet. 

Identyczne oprocentowanie posiada lokata w Getin Banku. Lokata na Start, poza oprocentowaniem na poziomie 4,0%; różni się od oferty Idea Banku. Depozyt w Getin jest zawierany na 2 miesiące. Mniejsza jest także minimalna kwota jaką można wpłacić na lokatę – wynosi 500 zł. Ograniczenie istnieje co do maksymalnego depozytu – ten wynosi 10 tys. zł. Zaletą tej oferty jest możliwość wypłacenia środków pieniężnych z lokaty przed czasem łącznie z odsetkami. Depozyt ten można założyć przez Internet.

Godną uwagi ofertą jest również lokata BGŻ Optima. W ramach tego depozytu możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku. Termin zapadalności tej lokaty wynosi 3 miesiące. Podobnie jak Getin, BGŻ Optima oferuje możliwość wypłacenia oszczędności przed czasem – wraz za naliczonymi odsetkami. Lokata jest dostępna przez Internet m.in. na stronie internetowej banku.

Alternatywą dla lokat krótkoterminowych, przedstawionych powyżej, może być depozyt długoterminowy w Santander Banku. Lokata oferowana przez ten bank jest zakładana na 3 lata. Oprocentowanie wynosi 3,0% w skali roku i jest niezmienne przez cały okres trwania umowy. Ta oferta jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących stabilnych zysków, niezależnych ode zmian stóp procentowych.

Wymienione oferty są obecnie najlepszymi jakie można znaleźć na rynku. Uwzględniając aktualny poziom deflacji, dostępne na rynku lokaty są atrakcyjną formą oszczędzania. W najbliższej przyszłości należy się spodziewać dalszego spadku oprocentowania lokat i co za tym idzie pogorszenia się zysków z depozytów terminowych.

Komentarze