Znasz się na prowadzeniu interesów, my na księgowości

Znasz się na prowadzeniu interesów, my na księgowościOsoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej powinny zastanowić się nad wyborem sposobu prowadzenia księgowości. Mają do wyboru trzy opcje: samodzielne prowadzenie księgowości, zatrudnienie księgowej lub skorzystanie z usług biura rachunkowego. Wybór jednej z nich jest uzależniony przede wszystkim od wielkości firmy.

Samodzielne prowadzenie księgowości jest przewidziane przede wszystkim dla małych firm, które powinny prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (KPiR), czyli prostą ewidencję, w której zapisywane są wszystkie przychody i wydatki firmy. Korzystanie z KPiR zależy przede wszystkim od kwoty sprzedaży oraz od formy organizacyjnej. Z księgi przychodów i rozchodów, czyli tzw. małej księgowości, nie mogą korzystać spółki handlowe, natomiast mogą osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych oraz spółki partnerskie wykonujące działalność gospodarczą.

Większe firmy mają obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg rachunkowych, co jest bardziej skomplikowane od księgowości opartej na KPiR. W takim wypadku przedsiębiorca może zatrudnić księgową w swojej firmie lub powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu. Zatrudnienie księgowej niesie ze sobą wyższe koszty związane z wypłacaniem pensji pracownikowi oraz z zakupem odpowiedniego sprzętu. Jeśli przedsiębiorcy zależy na oszczędnościach, powinien rozważyć podjęcie współpracy z biurem rachunkowym.

czytaj dalej

reklama

W dużych miastach jest duży wybór tego typu biur. Wybierając jedno z nich, warto kierować się jego doświadczeniem w branży finansowej, a także zakresem działalności. We Wrocławiu profesjonalną firmą, świadczącą szeroki wachlarz usług na najwyższym poziomie, jest biuro rachunkowe Selent&Słupina, które posiada swoją stronę internetową biuro-wroclaw.pl.

Oferta biura skierowana jest przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw. W zakresie usług znajduje się m.in.: pełna księgowość, sporządzanie list płac, nadzór w działach księgowości wewnętrznej, prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej i monitoring płatności. Biuro zaprasza do współpracy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą lub będących zarządzającymi bądź udziałowcami w spółkach, chcących pozyskiwać informacje z prowadzonych ksiąg. Z usług biura mogą skorzystać również przedsiębiorcy niezadowoleni z dotychczasowej obsługi księgowej oraz ci, którzy są szczególnie wymagający, chcący mieć stały kontakt z księgową. Biuro oferuje pomoc i odpowiada na wszelkie pytania swoich klientów. Dlatego też na skorzystanie z jego usług mogą zdecydować się nowo powstałe firmy i spółki, szukające obsługi księgowej.

Biuro posiada najnowsze, profesjonalne oprogramowanie, które umożliwia dokonywanie rzetelnych rozliczeń i bezpieczne przechowywanie danych. Zakres współpracy z biurem może być węższy lub szerszy - od tego uzależniona jest cena za jego usług. Cena zależy m.in. od ilości faktur, formy opodatkowania i ewidencji oraz liczby pracowników w firmie klienta.

Biuro rachunkowe Selent&Słupina oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje. Regularnie aktualizuje ofertę promocyjną na swojej stronie internetowej biuro-wroclaw.pl.

Komentarze