Zasady przyznawania kredytów gotówkowych

Zasady przyznawania kredytów gotówkowych

W życiu układa się różnie. Bywa i tak, że musimy zaciągnąć kredyt gotówkowy. Powody zaciągania kredytów gotówkowych są różne, choć najczęściej jest to nieoczekiwany wydatek, na który w obecnej chwili nie mamy oszczędności, remont mieszkania czy domu, wyjazd wakacyjny czy zakup sprzętu domowego. Z zastrzykiem pieniężnym ruszają nam wtedy banki i inne instytucje finansowe. Główną cechą i zaletą, jaka posiada kredyt gotówkowy jest dowolny cel, na jaki wykorzystamy otrzymane z banku pożyczone pieniądze.

Kredyt gotówkowy jest łatwo dostępny, niestety wiąże się to z dość wysokim oprocentowaniem kredytu. Kredyty gotówkowe są kredytami krótkoterminowymi, udzielanymi na okres od trzech miesięcy do dziesięciu lat, z tym, że najczęstszym okresem kredytowania są dwa lub trzy lata. Łatwość dostępu do kredytu gotówkowego nie oznacza jednak, że każdy może go otrzymać. Warunków stawianych przez banki, aby otrzymać kredyt gotówkowy jest kilka. Oto kilka podstawowych zasad przyznawania kredytu, jakimi kierują się banki.

Wnioskowanie przez kredytobiorcę

Pierwsze, co trzeba zrobić ubiegając się o kredyt gotówkowy, jest złożenie wniosku w wybranym przez siebie banku. Wniosek składa kredytobiorca własnoręcznie w formie pisemnej.

Zdolność kredytowa

Po złożeniu wniosku w banku dotyczącego udzielenia kredytu gotówkowego wraz z wszelkimi potrzebnymi dokumentami, jakimi najczęściej są dwie kserokopie dokumentów potwierdzających tożsamość, zaświadczenie o zarobkach i potwierdzenie zatrudnienia.

czytaj dalej

reklama

Na podstawie dostarczonych dokumentów bank ustala naszą zdolność kredytową, czyli ocenia czy stać nas na kredyt, o jaki wnioskujemy.

Umowa o pracę

Nasza zdolność kredytowa zależy również od formy umowy, na jaką jesteśmy zatrudnieni. Pod tym względem najlepiej maja się emeryci, ponieważ mają oni stałe, pewne dochody. W dobrej sytuacji są również osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Niemniej jednak kredyty udzielane są również osoba posiadającym umowę o dzieło, umowę zlecenie czy prowadzącym własną działalność gospodarczą.

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek kredyt należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Zawsze należy mieć na uwadze, ze wszelkie zobowiązania finansowe są sporym obciążeniem dla naszego budżetu domowego. Przed podpisaniem umowy z bankiem należy zapoznać się z jej treścią a przed wyborem banku, w jakim chcemy wziąć kredyt warto przeanalizować kilka różnych ofert banków. Mogą one różnić się od siebie i nie wszystkie muszą być dla nas korzystne.

Tanie kredyty gotówkowe porównasz na oferty-kredytow.com

Komentarze