Jak założyć wirtualne biuro?

Jak założyć wirtualne biuro?Wirtualne biuro jest działalnością, które założyć może nawet młody, niedoświadczony przedsiębiorca, a to dlatego, że wymaga ona minimalnych kosztów. O czym należy pamiętać chcąc świadczyć tego typu usługi?

Pierwsze wirtualne biura w Polsce zaczęły powstawać w 1999 roku, a prawdziwy rozkwit tej branży miał miejsce w latach 2005-2006. Historia wirtualnego biura na świecie sięga jednak roku 1994. Ralph Gregory zauważył wówczas, że współczesnemu przedsiębiorcy zależy nie tyle na wynajęciu całego biura i obsłudze pełnego sekretariatu, lecz na bazie z dostępem do telefonu, faksu oraz maila z możliwością organizacji spotkań z klientami. Rok później udało mu się stworzyć pierwsze na świecie wirtualne biuro, które początkowo znajdowało się w niewielkiej miejscowości, z dala od centrum miasta. Dopiero po jakimś czasie zdał on sobie sprawę, że klientom niezbędny jest również prestiżowy adres. Intelligent Office ? firma założona przez Ralpha Gregory?ego działa do dziś i oferuje usługi wirtualnych biur zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie.

Chcąc założyć najtańsze wirtualne biuro w Warszawie, na początek wystarczą nam sprzęty takie, jak komputer, drukarka oraz telefon z faksem. Jeżeli dysponujemy większymi środkami, zdecydować możemy się na wynajem biura w jednej z prestiżowych lokalizacji, lecz musimy być wówczas świadomi, że jest to spory wydatek na poziomie minimum 40 tysięcy złotych rocznie.

czytaj dalej

reklama

Jest to jednak inwestycja bardzo opłacalna ? od lokalizacji biura zależy bowiem to, kto będzie jego klientem. Jeżeli zależy nam na obsłudze dużych firm, warto postawić na prestiżową lokalizację. Dobrym pomysłem jest także świadczenie, poza standardowymi usługami, jak obsługa korespondencji czy połączeń przychodzących, usług dodatkowych, jak obsługa prawna i księgowa, tłumaczenia czy wsparcie informatyczne.

Jak pokazują statystyki, właściciel wirtualnego biura jest w stanie zarabiać rocznie nawet 500 tysięcy złotych.

Przykładem dobrego wirtualnego Biura w Warszawie jest Vimar Office - zapraszamy do sprawdzenia ich oferty.

Komentarze