Skuteczne pozycjonowanie stron i treści reklamowe w jednym.

Skuteczne pozycjonowanie stron i treści reklamowe w jednym.Optymalizacja strony pod względem zamieszczanych treści, słów kluczowych to niejedyny element działań w ramach pozycjonowania stron. Proces jest złożony i mocno uzależniony od budżetu i oczekiwań. Jak skutecznie pozycjonować strony?

Proces pozycjonowania strony składa się z kilku etapów i zakłada optymalizację strony pod kątem zamieszczonych treści, słów kluczowych, reklamy Google Adwords i scharakteryzowanie całej kampanii w obszarze lokalnym lub ogólnopolskim. Pozycjonowanie to także stworzenie nowej strony od podstaw i budowanie jej wyników wyświetlania wyszukiwarce gogle. Pozycjonowanie stron nie jest procesem jedno razowym. Należy go powtarzać cyklicznie co jakiś czas, ponieważ konkurencja także nieustannie buduje wizerunek i pozycję swoich stron. Ile powinno trwać pozycjonowanie? Ile kosztuje? Jaki charakter powinno przybrać. Udzielamy konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania.

pozycjonowanie sklepów

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony polega na skoordynowaniu wielu działań, skumulowanych w obrębie konkretnej działalności ? biznesu. W pierwszej kolejności podstawowym celem pozycjonowania jest podniesienie promowanej strony w wynikach wyszukiwania w przeglądarce Google.

czytaj dalej

reklama

Jest to możliwe dzięki użyciu słów kluczowych charakterystycznych dla konkretnej firmy ? profesji. Przykładem frazy/słowa kluczowego dla salonu fryzjerskiego jest ?fryzjer Katowice?. Fraza jest trudna w użyciu, ale ten problem leżu po stronie firmy pozycjonującej. Specjaliści dbają o najwyższą jakość tekstów i zamieszczają frazy tak, aby były one naturalnie wplecione w tekst. Pozycjonowanie stron to proces długotrwały i może trwać kilka miesięcy. W tym czasie optymalizowana jest strona klienta przez zamieszczenie nowych treści czy tworzona jest kampania reklamowa Google Adwords. Publikowane są również teksty w magazynach branżowych z odnośnikami do strony klienta. Teksty zewnętrzne nie tylko pozycjonują stronę, ale również reklamują markę czy usługi.

Od czego zacząć?

Pierwszą czynnością w ramach pozycjonowania powinien być audyt obecnej strony. Celem wykonania oceny obecnych treści, grafiki czy pozycji jest analiza nie tylko wewnętrzna, ale także na tle konkurencji. Profesjonalna firma taka jak https://www.extraseo.pl sprawdza stronę pod kątem zawartych słów kluczowych, jakoś

wykonanych treści na stronie, skuteczności przekazu. Określany jest także charakter pozycjonowania, czyli zasięg. Jest to istotna kwestia, ponieważ publikowanie w drogiej prasie ogólnopolskiej, artykułów sponsorowanych dla małego sklepu osiedlowego mija się z celem. Taka kampania musi mieć charakter lokalny. Ważna jest także ocena dotychczasowych działań w sekcji pozycjonowania i opublikowanych już linków czy adresów strony.

Po analizie wewnętrznej następuje analiza zewnętrzna konkurencji bezpośredniej. Warto wiedzieć, na jakich zasadach opiera się pozycjonowanie konkurencji, jakie treści zamieszcza, w jakich sektorach działalności promuje swoje produkty czy usługi. Audyt służy weryfikacji skuteczności konkurencji i zaplanowania lepszej strategii działania. Poza tym audyt pozwalania na unikanie powielania treści ? kopiowania, co czynie pozycjonowaną stronę unikatową. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ algorytmy Google ignorują te same treści i nie uwzględniają ich w wynikach wyszukiwania, co powoduje nawet wypadnięcie z rankingu. Liczy się pierwotna treść ? opublikowania jako pierwsza.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron np.: Katowice może kosztować 300 zł albo 50 000 zł. Rozbieżność jest bardzo duża, ale wpływ na nią ma bardzo wiele czynników. Jeśli pozycjonowanie obejmuje jednorazowe działania oparte na opublikowanie jednego czy dwóch artykułów, to będzie mieściło się w najmniejszej kwocie. Sytuacja zmienia się, kiedy zwiększa się budżet. Następuje wtedy optymalizacja strony, treści na niej zawartych, powstają nowe przekazy z najlepszymi słowami kluczowymi dla danej firmy. Pozycjonowanie obejmuje także działania reklamowe, czyli publikacje zewnętrzne na stronach tematycznych. Każdy artykuł jest płatny i podnosi cenę pozycjonowania. Do tego należy doliczyć także płatne reklamy Google Adwords. Koszt znaczącą się także zwiększa, kiedy włączymy do pozycjonowania stronę mobilną dla tabletów czy smartfonów. Jest oddzielna wersja istniejącej strony, która wyświetla się w niemal identycznej szacie graficznej, ale jest szybsza. Poza tym strona mobilna to dla algorytmów Google kolejne źródło linków, czyli pozycjonowania. Aby ustalić koszt pozycjonowania, należy zgłosić się do profesjonalnej firmy takiej jak https://www.extraseo.pl, umówić się na bezpłatną konsultację i zapoznać się ze szczegółami oferty. Wszystko zależne jest od zakresu wybranych usług oraz czasy trwania kampanii.

Skuteczne pozycjonowanie stron w takim mieście jak Katowice, zawiera w całym procesie wiele zmiennych. Cena jest uzależniona od oczekiwań i budżetu. Efekt jest bardzo duży, ponieważ cały proces może zwiększyć ruch na stronie kilkudziesięciokrotnie, a ilość stałych klientów nawet dwudziestokrotnie.

Więcej informacji na stronie:

Extraseo.pl

Ul. Warszawska 3 

Katowice 40-009

tel: 503857504

Komentarze