Jak stworzyć skuteczną stronę internetową?

Jak stworzyć skuteczną stronę internetową?Nie wiesz, ile kosztuje profesjonalna strona internetowa? Nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Zaufaj specjalistom, którzy stworzą dla ciebie idealną stronę internetową nawet w 7 dni. Oto kilka cennych porad, które odpowiedzą na kilka nurtujących cię pytań.

Tworzenie stron www nie jest proste, ponieważ wymaga znajomości nawet prostych programów CMS. Jeśli dojdzie do tego odpowiednia szata graficzna, kod HTML czy odpowiednie treści, poprawne stylistycznie i chwytliwe reklamowo, to można zwątpić w samodzielne tworzenie strony internetowej. Budowanie strony www objęte jest również innymi wytycznymi. Strona musi być albo responsywna, albo oddzielna dla urządzeń mobilnych. Responsywna strona to taka, która poprawnie wyświetla się na komputerach i urządzeniach mobilnych, a mobilna wersja to oddzielny odpowiednik strony macierzystej dla urządzeń mobilnych. Jeśli w tworzenie strony wpiszemy pozycjonowanie, to może okazać się tematem nie do udźwignięcia dla laika.

Dlaczego warto mieć nowoczesną stronę internetową?

Strony www są wizytówka każdej współczesnej firmy. Jednak samo posiadanie strony już nie wystarcza. Obecnie strony internetowe są przeglądane częściej na urządzeniach mobilnych niż na komputerach. Już w 2012 roku ilość smartfonów na świecie przekroczyła liczbę użytkowników. Nowoczesna strona internetowa musi być przejrzysta dla każdego urządzenia elektronicznego, które umożliwia przeglądanie treści w Internecie.

czytaj dalej

reklama

Obecnie najnowsze urządzenia takie jak lodówki z ekranem, telewizory umożliwiają przeglądanie stron i zakupy on-line. Zainwestowanie w bardzo dobrą stronę www to już konieczność, aby klient mógł swobodnie korzystać z twoich usług czy towarów.

Personalizacja

Strony internetowe nie zawsze posiadają tę samą konstrukcję. Jeśli działasz na rynku ubezpieczeń i prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to nie musisz posiadać rozbudowanej strony internetowej, a wystarczy ci zwykła, prosta strona wizytówka. Mała, nieduża strona, która szybko się ładuje, w prosty sposób przedstawi klientowi ofertę, usługi i kontakt. Jej zadaniem jest poinformowanie konsumentów o twojej działalności i przybliżenie kontaktu.

W przypadku większych działalności, dużych firm potrzebna jest wersja rozbudowania, która podzielona będzie na stronę macierzystą i wersję mobilną. Zbyt duża ilość informacji zawartej na stronie macierzystej, czyli ogrom towarów spowoduje, że strona będzie ładować się powoli, co zniechęci klienta do zakupu przez smartfon czy tablet.

Personalizacja dotyczy również obsługi strony internetowej. Zbudowana strona pozwala w prosty sposób zarządzać zamieszczanymi na niej treściami informacjami. Prosty CMS umożliwi pracownikowi lub właścicielowi dodawać nowe artykuły, towary lub edytować stare treści bez znajomości języka HTML.

Ile kosztuje strona internetowa?

Jeśli korzystamy z pomocy specjalistów takich jak: www.tworzeniestronkatowice.pl/ cennik można sprawdzić bezpośrednio na stronie. Wszystko zależne jest od wybrania konkretnych opcji, czyli gabarytu strony, rodzaju świadczonych usług, formy stron oraz od tego czy będzie pozycjonowana.

Sama strona internetowa w formie wizytówki to wydatek rzędu tysiąca złotych. Prosty przekaz, formularz kontaktowy i ładna szata graficzna. Bardziej rozbudowana strona na kilka zakładek może kosztować ok. 1500 zł, a wersja biznesowa nawet kilka tysięcy złotych.

Cenę strony internetowej może podnieść jej pozycjonowanie. Samo stworzenie strony nie gwarantuje ruchu klientów. Aby pozyskiwać ruch na stronie należy ją zarejestrować w Google, a następnie podnosić w wynikach wyszukiwania. Podnoszenie strony w wynikach wyszukiwania bazuje na używaniu słów kluczowych, optymalizacji treści na samej stronie i reklamie przez publikacje internetowe czy Google Adwords. Pozycjonowanie kosztować może do 300 zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych i zależne jest od obranej strategii, czyli czasu jej trwania i zakresu usług.

Bezpieczeństwo

Dobra strona www jest nie tylko szybka, dobrze pozycjonowana, ale również bezpieczna dla samego właściciela i innych użytkowników. Profesjonalna firma, która wykonuje stronę zabezpieczy ją przed atakami hakerów, szkodliwymi wirusami czy nawet przed wirusowym mailingiem. Poza zabezpieczeniami na stronie internetowej warto pomyśleć też o urządzeniach mobilnych i biurowych. Spora część ataków hakerów, kradzieży danych nie odbywa się przez stronę internetową, a wyposażone w nieskomplikowane oprogramowanie drukarki. Nawet przy bardzo dobrych zabezpieczeniach strony internetowej i e-maila może dojść do infekcji urządzenia (laptop, tablet), kradzieży danych przez właśnie tak proste urządzenia jak fax, drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne. Wybieraj urządzenia biurowe z zabezpieczeniami i dodatkowo zabezpiecz swoja stronę i serwery.

Czy warto posiadać własną stronę internetową? Oczywiście, że tak, ale jej stworzenie warto polecić profesjonalistom. Jak łatwo wywnioskować, zmiennych decydujących o skuteczności i bezpieczeństwie strony jest tak wiele, że samemu ciężko podołać takiemu zadaniu.

Komentarze