Jak usprawnić analizę danych w Twojej firmie? Sprawdź!

Jak usprawnić analizę danych w Twojej firmie? Sprawdź!

Na podstawie danych zgromadzonych w systemie ERP można prowadzić szeroką analizę biznesową. Przeczytaj i dowiedz się  jak wykorzystanie odpowiednich narzędzi, usprawnia ten proces!

Dynamiczny i konkurencyjny rynek skłania wielu przedsiębiorców do korzystania z zaawansowanych narzędzi do analityki biznesowej, zapewniających wsparcie w podejmowaniu kluczowych decyzji. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych systemów IT wspierających analitykę. Jak wiec wybrać ten najlepiej odpowiadający potrzebom biznesowym Twojej firmy?

Streamsoft Prestiż ? system ERP wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem

Warto przyjrzeć się  systemom ERP firmy Streamsoft. To doświadczony dostawca oprogramowania dla biznesu, który działa na rynku IT od 33 lat. Posiada w swojej ofercie innowacyjne systemy ERP, wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem. Przykładem takiego produktu jest Streamsoft Prestiż, dedykowany firmom produkcyjnym oraz handlowym i usługowym, który ujednolica rozwiązania informatyczne i porządkuje procesy biznesowe przedsiębiorstw różnych branż.

System jest wyposażony m.in. w moduł Business Intelligence (BI) oraz narzędzie analityczne  Streamsoft PIVOT, które umożliwiają  opracowywanie i przetwarzanie kluczowych danych na potrzeby różnorodnych zestawień oraz tworzenie wielowymiarowych analiz.  Rozwiązania są elastyczne, a zakres ich funkcjonalności można dostosować do indywidualnych wymagań  firmy.

czytaj dalej

reklama

Baza systemów ERP w Polsce

Streamsoft Bussines Intelligence (BI) ? wielowymiarowa analiza danych

Bussines Intelligence jest narzędziem przydatnym w pracy menadżerów i specjalistów od analizy czy tworzenia strategii przedsiębiorstwa. Rozwiązanie wykorzystuje dane pochodzące z systemu ERP i umożliwia przeprowadzanie wielopoziomowych analiz, wpływających korzystnie na decyzje dotyczące efektywnego wykorzystywania zasobów firmy i jej finansów. Przykładem są zestawienia obrotów,  sald czy poziomu sprzedaży.

Narzędzie umożliwia  również czytelną wizualizację wyników analiz, które można  rozsyłać w formie pliku HTML lub arkusza Excell.  Ponadto pozwala na wybór subskrybentów ? czyli odbiorców analiz oraz ustalanie zakresu dostępu do poszczególnych informacji, gwarantując,  że konkretne dane trafią wyłącznie do upoważnionych osób.

Warto zaznaczyć, że BI nie obciąża bazy systemu ERP, ponieważ pracuje na dedykowanej bazie danych.  Na komfort użytkowania narzędzia, wpływa też fakt, że dostęp do raportów możliwy jest z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji desktopowej.

Streamsoft PIVOT ? prosta i czytelna analiza danych

To aplikacja rozszerzająca, która umożliwia użytkownikom tworzenie wielowymiarowych analiz w intuicyjny i przystępny sposób. Ich źródłem są dane dostępne w systemie ERP Streamsoft Prestiż. Analizy można tworzyć wykorzystując metodę Drag&Drop i wybierając z listy dostępnych pól te, które użytkownik zamierza umieścić i wykorzystać w konkretnym zestawieniu. Streamsoft Pivot oferuje także szerokie możliwości łatwego formatowania danych  i personalizowania wyników, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników.  

Na intuicyjność pracy wpływa również czytelny sposób prezentacji danych w postaci graficznej. Znacznie ułatwia to obsługę nawet skomplikowanych danych. Gotowe analizy można wyeksportować do kliku dostępnych formatów: xlsx, html i do druku, z zachowaniem stylu i wyglądu zastosowanego w czasie ich tworzenia.  

 

 

Komentarze