Zaangażowanie kluczem do sukcesu

Zaangażowanie kluczem do sukcesuCodziennie odnawiaj swoje zaangażowanie.
Jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu jest ciągłe przypominanie sobie o celu, który chcemy osiągnąć. Podczas pracy z naszymi coachami w 60 krajach na całym świecie miałem możliwość obserwować zarówno ludzi, którzy odnieśli sukces, jak i tych, którzy nie osiągnęli swoich celów. Gdybym miał wskazać jeden powód, dla którego niektórzy ludzie nie odnoszą sukcesów, to powiedziałbym, że jest to brak zaangażowania.

1. Każdy wielki sukces wymaga oddania, wytrwałego dążenia oraz nieodpartej chęci osiągnięcia celu, który sobie wyznaczyliśmy. To właśnie jest zaangażowanie. Kilka kluczowych punktów sprawi, że efektywnie się zaangażujesz. Skrystalizuj swoje myślenie i swój cel – określ, co dokładnie chcesz osiągnąć w życiu. Nie możemy zaangażować się, o ile nie wiemy w co dokładnie mamy się zaangażować. Dlatego też pierwszym krokiem w rozwinięciu całkowitego zaangażowania jest posiadanie misji, woli i celu w życiu. Jeśli nie zdecydowałeś, co chciałbyś osiągnąć w życiu, bezcelowe będą próby rozwijania zaangażowania. Zaangażowanie jest rezultatem lub też produktem ubocznym intensywnego pożądania. Pożądanie rozwija się jedynie poprzez koncentrację wyłącznie na tym, co chcesz osiągnąć.

2. Gdy wiesz już dokładnie, jaki cel chcesz osiągnąć, ustal dokładny plan działania prowadzącego do osiągnięcia celu.

czytaj dalej

reklama

Musisz bardzo dokładnie wiedzieć, co masz zrobić każdego dnia, co najpierw przybliży cię do Twojego celu, a potem pozwoli Ci go urzeczywistnić.
Jest wiele osób, które wyznaczają sobie wielkie cele, wiedzą doskonale, co chcą osiągnąć, aspirują do fantastycznych osiągnięć, ale wciąż nie ruszają się nawet o krok. Ponieważ gdy przychodzi do zrobienia/wykonania konkretnych działań nie mają one jasnego planu i nie wiedzą, co mają zrobić dzisiaj /tu i teraz by zrealizować w przyszłości swój cel.

3. Trzecim krokiem w rozwinięciu całkowitego zaangażowania jest podjęcie świadomej decyzji o wykonywaniu tych codziennych działań, aby osiągnąć zamierzony cel. To jest sedno zaangażowania. Jest to podjęcie stanowczej decyzji, że zrobimy wszystko, co będzie do
zrobienia każdego dnia, aby osiągnąć cel. To właśnie oddanie, to skupienie, to całkowite zaangażowanie jest wspólnym mianownikiem sukcesu.

4. Albert E. N. Gray, autor książki "Wspólny mianownik sukcesu", stwierdził,
że "to, co odróżnia ludzi odnoszących sukces od tych ponoszących porażkę to fakt, że ludzie sukcesu wyrabiają w sobie nawyk robienia rzeczy, których ludzie odnoszący porażkę nie robią/zrobiliby." Inaczej mówiąc ludzie sukcesu chętnie podejmują się wykonywania codziennych działań koniecznych do osiągnięcia celu. Mają to niezbędne zaangażowanie, którego brak ludziom nie odnoszącym sukcesu.
Dlaczego niektóre osoby są tak zaangażowane, a inne nie? To jest piąty punkt do Twojej przyszłości: przypominaj sobie codziennie swoje cele. Wielu z nas poświęca czas na wyznaczenie celów, a nawet układa plan działania, ale jak tylko to zrobimy, odkładamy je na bok. Odkładając nasze cele i plany na bok stopniowo tracimy zainteresowanie . Musimy wciąż od nowa  koncentrować się i przypominać sobie o naszych celach każdego dnia.
Każdego dnia po przebudzeniu musimy przypominać sobie nasze cele. Musimy wyobrażać sobie siebie, jak osiągamy nasze cele w przyszłości. Musimy zobaczyć nas samych osiągających właśnie te cele. Musimy ujrzeć nas samych cieszących się z odniesionego sukcesu. Musimy uwierzyć sercem i umysłem, że uda nam się te cele osiągnąć. Możemy to zrobić tylko poprzez codzienne przypominanie sobie o naszych celach. Nie pozwalać sobie na pominięcie czy przegapienie nawet jednego dnia.
Światowej sławy pianista koncertowy z początku XX-ego wieku, Ignacy Paderewski, powiedział kiedyś w wywiadzie: " Jeśli jednego dnia nie ćwiczę to słyszę różnicę. Jeśli nie ćwiczę przez 3 dni, to moi przyjaciele słyszą różnicę. Jeśli jednak nie ćwiczę przez cały tydzień, cały świat o tym wie." Paderewski doskonale wiedział i zdawał sobie sprawę z wagi codziennego zaangażowania w ćwiczenia, z kolejnych kroków na drodze do sukcesu.
Jeśli choćby jednego dnia nie przypomnisz sobie o swoich celach, na pewno zauważysz różnicę.
Zdecyduj, czego chcesz od życia. Zaplanuj, jak to osiągniesz. Następnie każdego dnia od nowa przypominaj sobie swój cel. Każdego dnia skoncentruj się na swoim celu, na tym, kim chcesz zostać i co chcesz osiągnąć. Każdego dnia od nowa skup się na tym, co musisz zrobić aby odnieść sukces. Przypominaj sobie o tym codziennie. To jest niezbędny i absolutnie konieczny klucz do przyszłości.

Komentarze