Wynajem samochodu - gdzie szukać ofert?

Wynajem samochodu - gdzie szukać ofert?Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, czas wyjazdów i wypoczynku poza miejscem zamieszkania. To okres, w którym najczęściej decydujemy się na wynajem samochodów. Jest to doskonały pomysł jeśli zależy nam na mobilności i niezależności od publicznych środków transportu czy indywidualnym zwiedzaniu miejsca pobytu. Główną zaletą takiego rozwiązania jest wygoda.

W przypadku wycieczki do miejsca docelowego  możemy dotrzeć samolotem, pociągiem czy autobusem a samochód wynająć na miejscu. Wypożyczenie samochodu może być dobrym pomysłem w przypadku wyjazdu służbowego, w sytuacji gdy nasza firma nie dysponuje własną flotą. Jeśli nie posiadamy własnego auta a chcemy spędzić weekend poza miastem, wypożyczalnie również przyjdą nam z pomocą.

Jak wynająć samochód?

Auto możemy wypożyczyć na kilka sposobów. Jeśli w okolicy naszego miejsca zamieszkania znajduje się wypożyczalnia warto odwiedzić ją osobiście by na miejscu uzyskać wszystkie informacje. Jeśli jesteśmy w podróży, bez trudu znajdziemy punkt wynajmu aut. W większych kurortach znajdziemy zarówno małe wypożyczalnie jak i biura dużych wypożyczalni sieciowych. W małych punktach możemy liczyć na indywidualne traktowanie lecz duże sieci oferują zazwyczaj większy wybór pojazdów  i mniejsze ryzyko stosowania nieuczciwych procedur przez wynajmującego. Takie biura będą szczególnie dbać o reputację i dobre imię firmy. Hotelowa recepcja jest również niezawodnym źródłem informacji o okolicznych wypożyczalniach.

czytaj dalej

reklama

Poinformuje nas, jakiej placówce warto zaufać i gdzie możemy liczyć na dobrą cenę. Nierzadko wypożyczalnie mają swoje stoiska na terenie hotelu gdzie możemy spotkać się z przedstawicielem firmy i uzyskać wszystkie informacje nie przekraczając nawet progu obiektu w którym wypoczywamy. Podobne punkty informacyjne znajdziemy na lotniskach. Obsługa posługuje się językami obcymi, z łatwością wynajmiemy tam auto i załatwimy wszystkie, niezbędne formalności.

Wypożyczanie auta za granicą

Ciekawą opcją, niezwykle popularną wśród turystów, jest przelot samolotem do miejsca docelowego  i wynajem samochodu kupowane w jednym pakiecie. Opcja ta, zwana Fly&Drive, cieszy się coraz większym powodzeniem. Oferują ją nie tylko biura podróży ale również linie lotnicze. Kupując wycieczkę możemy od razu zarezerwować auto z odbiorem na lotnisku. Inna możliwość to rezerwacja auta przy zakupie biletu lotniczego. Jeśli robimy to online, opcja wynajmu auta pokaże nam się jako usługa dodatkowa w procesie rezerwacji. Korzystając z tego typu pakietów nierzadko możemy liczyć na preferencyjne stawki wynajmu aut, nielimitowaną liczbę kilometrów czy dodatkowe ubezpieczenie. Wynajmując auto za granicą należy dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia. Warto znać dwa ważne pojęcia: CDW czyli „collision damage waiver”. Jest to rodzaj ubezpieczenia od uszkodzeń samochodu ograniczające odpowiedzialność z tego tytułu. Istotne jest również tzw. TP, „Theft Protection” czyli wyłączenie odpowiedzialności w przypadku kradzieży.

Rezerwacja auta online

Zdecydowanie najlepszym sposobem na wyszukanie i rezerwacje auta jest skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw jakie daje nam internet. Dobrym sposobem na znalezienie samochodu w odpowiedniej cenie jest skorzystanie z porównywarek cen wynajmu. Oszczędzamy w ten sposób zarówno nasz czas, jak i pieniądze. Nie musimy odwiedzać kilku czy kilkunastu stron wypożyczalni by znaleźć dobra propozycję wynajmu auta. Na stronach tego typu możemy wybrać konkretną datę, miejsce odbioru i oddania, klasę czy markę. Dzięki zaawansowanym filtrom bez trudu wyszukamy auta z interesującym nas wyposażeniem takim jak klimatyzacja czy nawigacja. Dokupimy fotelik dla dziecka czy opcję dodatkowego kierowcy. A wszystko to bez pośpiechu, w zaciszu własnego domu lub bezpośrednio z biura. Ogromną zaletą zakupu online jest możliwość porównania w jednym miejscu dużej ilości ofert, z wielu wypożyczalni, co daje nam pewność że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Więcej informacji na stronie: http://www.finmarket.pl/wynajem-aut

Komentarze