Szkolenia compliance w Akademii LTCA - dlaczego są potrzebne?

Szkolenia compliance w Akademii LTCA - dlaczego są potrzebne?Zarządzanie zgodnością - czyli compliance - jest obecnie nieodzownym elementem prowadzenia niemal każdego przedsiębiorstwa. Szkolenia z tego zakresu prowadzi Akademia LTCA. Na czym polega compliance i czy warto wdrożyć je w firmie?

Szkolenie compliance

Przedsiębiorstwo prowadzone w zgodzie z międzynarodowym i krajowym prawem, branżowymi przepisami oraz z zachowaniem etyki to compliance. Wdrożenie go w przedsiębiorstwie nie jest proste i wymaga zastosowania rozwiązań, pozwalających na uniknięcie zagrożeń. Przestrzeganie zgodności wynika z konieczności raportowania w sprawozdaniach finansowych firmy. Jednak coraz częściej kontrahenci, czy inwestorzy oczekują jego przestrzegania. Wynika to ze zwiększającej się świadomości odpowiedzialności społecznej, czynników środowiskowych i ładu korporacyjnego. We współczesnym przedsiębiorstwie często może dochodzić do niedopatrzeń, a nawet przekroczenia przepisów prawa. Szkolenie ma na celu zapobieganie stratom finansowym, przestojom w firmie i utracie reputacji. Dostarcza sposobów do obniżenia występowania różnego rodzaju ryzyka. W jaki sposób wdrożyć compliance w firmie? Pomogą w tym szkolenia compliance.

Akademia LTCA

Akademia LTCA zajmuje się szkoleniem kadry zarządzającej. Prowadzi kursy podatkowe, VAT, CIT, Split payment, antykorupcyjne, ceny transferowe oraz compliance szkolenia.

czytaj dalej

reklama

Akademia ma siedzibę w Warszawie i prowadzi kursy otwarte i zamknięte. Oferuje również e-learning. Tematyka zajęć daje kompleksową wiedzę, niezbędną do prowadzenia przedsiębiorstwa. Najwyższej klasy eksperci przygotowują managerów, dyrektorów, członków rad nadzorczych, prezesów i pracowników działów finansowych do nadchodzących zmian w prawie podatkowym oraz przepisach, mających kluczowe znaczenie dla działania przedsiębiorstwa. Kursanci zdobywają praktyczną wiedzę potrzebną w zarządzaniu i otrzymują narzędzia do zapobiegania kłopotom związanym z nowymi regulacjami prawnymi.

Czy szkolenie compliance są korzystne dla firmy?

Działania kadry zarządzającej decydują o pozycji firmy na rynku, a także odpowiadają za jej rozwój i konkurencyjność. W dobie rosnącej wiedzy i świadomości społecznej przekraczanie prawa i łamanie przepisów jest źle postrzegane przez klientów i inwestorów. Ponieważ prawo podatkowe często podlega gwałtownym zmianom, kadra zarządzająca może nieświadomie złamać obowiązujące przepisy. Grozi to nie tylko karami, czy zachwianiem płynności firmy, ale także utratą zaufania klientów. Szkolenia compliance pozwolą na uniknięcie tego ryzyka. Osobom zarządzającym da instrumenty potrzebne do przestrzegania polityki compliance. Dzięki temu przedsiębiorstwo wdroży nowe przepisy w odpowiednim czasie, a to z kolei pozwoli uniknąć przestojów koniecznych do ich wprowadzenia. Dzięki temu firma wyprzedzi konkurencję, która nie będzie jeszcze przygotowana na zmienione przepisy. Przyciągnie ponadto klientów, zwiększając poziom ich zaufania i podniesie wiarygodność oraz prestiż przedsiębiorstwa.

Rozwój kompetencji i umiejętności kadry zarządzającej to bezpośrednio przekłada się na zysk firmy, gdyż dzięki niemu jest ona prawidłowo zarządzana i unika niepotrzebnego ryzyka. Właściwe szkolenia mogą przyczynić się do sukcesu każdego podmiotu gospodarczego.

Komentarze