Etykiety ekologiczne drukowane na wymiar

Etykiety ekologiczne drukowane na wymiarEtykiety ekologiczne są niezbędne przy wielu produktach, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują tego typu produkty. Można znaleźć wysokiej jakości etykiety drukowane cyfrowo, jak i również drukowane klasycznie. Warto poznać największe atuty obu wariantów, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie skorzystać z odpowiedniego rozwiązania.

Moda na etykiety drukowane cyfrowo

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają etykiety drukowane cyfrowo. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że można zamówić nawet niewielki nakład etykiet w przystępnej cenie. Przy klasycznym drukowaniu niestety większość drukarni podejmie się realizacji zleceń wyłącznie przy większym nakładzie. Osoby, których interesuje wydruk niewielkich serii skazani są właśnie na technikę cyfrową. Dzięki nowoczesnym maszynom firmy drukujące są w stanie zaproponować swoim klientom bardzo elastyczne oferty.

Olbrzymią zaletą druku cyfrowego jest także szybkość realizacji zleceń. Nowoczesne maszyny nie wymagają naświetlania klisz i kalibrowania, dlatego też nie trzeba czekać zbyt długo na wykonanie etykiet ekologicznych. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na wysoką jakość druku i idealne nasycenie kolorów, powinny jak najszybciej postawić właśnie na etykiety cyfrowe.


Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Producenci sięgają po coraz nowsze urządzenia i zaawansowane technologie, dzięki którym są w stanie zaproponować swoim klientom coraz lepsze jakościowo etykiety ekologiczne.

czytaj dalej

reklama

Bardzo dużą zaletą cyfrowego druku jest możliwość uszlachetnienia etykiet. Mowa tutaj nie tylko o lakierowaniu i laminacji, ale również o zastosowaniu specjalnego lakieru strukturalnego 3D.

W ostatnim czasie bardzo modne są etykiety ekologiczne w kolorach metalicznych. Godne polecenia są także specjalne folie kanalikowe z laminatami, dzięki którym etykiety mogą pochwalić się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również dużą odpornością na ścieranie. Najlepsze drukarnie są w stanie zaproponować swoim klientom druk dużych zleceń w wielu różnych wersjach. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Po nowoczesny druk cyfrowy powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, którym zależy na personalizacji etykiet.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały ze strony eticod.pl

Komentarze